top of page

Samsun Dil ve Konuşma Merkezi

Merkezimiz; dil, konuşma ve ses bozukluğu olan çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik terapi ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2018 yılında kurulmuştur. Kurumumuz 4 Dil ve Konuşma Terapisti ile hizmet vermektedir.

Amacımız; bilimsel kanıtlara dayalı terapi yöntemlerini kullanarak dil, konuşma ve ses bozukluğu yaşayan bireylerin en etkili biçimde sağlıklı dil ve konuşma düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmaktır.

dkt-farma-celik-aker.jpeg

Fatma Çelik Aker

Uzm. Dil ve Konuşma Terapisti

Kurucumuz Uzman DKT Fatma Çelik Aker Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil Bölüm ve Yüksek Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde tamamlamıştır.

dkt-farma-celik-aker.jpeg
beyza-foto.jpg

Beyza Bayraktar

Dil ve Konuşma Terapisti

DKT Beyza Bayrak Hacettepe Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünü Birincilik ile bitirmiş ve kurumumuzda 2020 yılında çalışmaya başlamıştır.

beyza-foto.jpg
Eda-Polatcan.jpeg

Eda Polatcan

Uzm. Dil ve Konuşma Terapisti

Uzman DKT Eda Polatcan Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünden 2018 yılında Onur derecesiyle mezun olmuş ve aynı üniversitede yüksek lisansını 2021 yılında tamamlamıştır. 

favicon.png
dkt-hatice-yesilyurt_edited.jpg

Hatice Yeşilyurt

Dil ve Konuşma Terapisti

DKT Hatice Yeşilyurt Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümününden Yüksek Onur Belgesi ile 2022 yılında mezun olmuş ve kurumumuzda  çalışmaya başlamıştır.

dkt-hatice-yesilyurt_edited.jpg
Dil ve Konuşma Terapisi Nedir?

Erken çocukluk döneminde başlayıp yaşlılık dönemini de içine alan geniş bir yelpazade görülen dil, konuşma, ses, yutma ve iletişimdeki bozuklukların belirlenmesi ve sağaltımının yapılmasıdır.

Misyonumuz

Çocuk ve yetişkinlerde görülen dil, konuşma, ses ve iletişim bozukluklarına ilişkin terapi ve danışmanlık hizmetleri ile bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

bottom of page